Bavorský teplokrevník

13. června 2008 v 18:46 |  Koně

PŮVOD:

Jeho půvot je odvozen od starobylého rottalského plemene, které vzniklo v úrodném údolí řeky Rott v Bavorsku, a koní chovaných v 16. stol. v klášterním hřebčíně v oblasti Zweibruckenu. Bavorský kůň je dobrým příkladem oběktivní metodické práce chovatelů. Vývoj plemene se uskutečňoval po pečlivě připravených etapách, jejiž cílem bylo vytvořit pevnou genetikou základnu pro konečné přikřížení plnokrevníka.

CHRAKTERISTIKA:
Moderní bavorský teplokrevník je lehký a pohyblivý. Proto se uplatňuje v parkuru a drezuře.
VZHLED:
Je silně oclivěn plnokrevníkem, Má velmi hezkou hlavu, a dlouhý elegantní krk. Tělo je výborně stavěné , svalneté, ale ne těžké, se silným předhrudím, šikmou lopatkou a dobře klenutými žebry hlubokého hrudníku. Nohy má štíhlé, dlouhédobře osvalené s dobrými klouby a výbornými, zdravými kopyty. Kosti jsou velmi kvalitní. Ocas má dost vysoko nasazen. V kohoutku má průměrně 163 cm. Jeho výraz je bystrý a dobromyslný, krátké uši jsou velmi pohyblivé a úhledné.
VYUŽITÍ:
Je to sportovní kůň-parkur, drezura, ale hodí se i do lehkého zápřehu. U těchto koní jsu výkonnostní zkoušky povinné a velmi přísné. Pro jeho dobrou povahu se také používá pro rekreační ježdění a hippoterapii. Dobře se osvědčil i jako honební kůň.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama